Ne İstersin ?
Tarih: 27 Mayıs 2011 Yorum: 41

Merhabalar arkadaşlar.
C++ anlatımlarıma bu sezonluk son veriyorum.Zaten başkada elle tutulur konu kalmadı.C++ ile ilgili olarak internette şuan bu sitede oluştuğu gibi varolan başka bir görsel kaynak var mı bilmiyorum.Ders 1’den son derslere kadar takip eden arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum.

Yaz döneminde artık C++’ı bir kenara bırakıp C# (sharp) anlatmayı düşünüyorum.

Sizler ne düşünüyorsunuz? DEVAMINI OKU »

C++ Dersleri 41 – Sanal Temel Sınıflar
Tarih: 26 Mayıs 2011 Yorum: 46

Merhabalar arkadaşlar.
Bu dersimizde Kalıtıma ait bir konuyu işliyoruz.Yapıcılarda kopya çağrılarının önüne geçebilmek için “virtual” anahtar kelimesinin sınıfın önüne yazarak tekrar tekrar kullanımı engelleyebiliyoruz.Videoda bu konuyu kolayca anlayacağınızı dşünüyorum.
Yararlı olması dileğiyle..

DEVAMINI OKU »

C++ Dersleri 40 – C++ Çoklu Kalıtım
Tarih: 26 Mayıs 2011 Yorum: 8

Merhabalar arkadaşlar.
Bu dersimizde Çoklu Kalıtım konusunu anlatmayı çalıştım.Ve yapıcı yıkıcı fonksiyonlarda nasıl bir çıktı verdiği ile ilgili bir örnek çözdüm.Umarım açıklayıcı olmuştur.
İyi seyirler..

DEVAMINI OKU »

C++ Dersleri 39 – C++ Protected İle Kalıtım
Tarih: 25 Mayıs 2011 Yorum: 6

Merhabalar arkadaşlar.
1 günde 4 konu eklediğimin farkındayım.Benim gibi birçok arkadaşında finalleri var bu aralar.Bazı arkadaşlar yorum kısımlarına Kalıtım konusunun final zamanına yetişmesini rica etmişlerdi.Bende elimden geldiğince yetiştirmeye çalıştım.Bu dersimizde çok merak edilen bir erişim türü olan Protected hakkında bilgi vereceğim ve protected ile kalıtımın nasıl olduğunu anlatacağım.
Bu videoyu izleyenlerin finallerinden minimum 70 alması dileğiyle ( :
İyi seyirler.. DEVAMINI OKU »

C++ Dersleri 38 – C++ Kalıtım (Yapıcı-Yıkıcı)
Tarih: 25 Mayıs 2011 Yorum: 5

Merhabalar arkadaşlar.
Kalıtım konularımıza devam ediyoruz.Bu dersimizde yapıcı ve yıkıcı fonksiyonların kalıtımda ne şekilde kullanıldığını anlatmaya çalıştım.Video içinde de üstüne basa basa söylemiştim,yazı olarakta söyleyeyim.”Yapıcı fonksiyonlar çağırıldığında temel sınıflardan,yıkıcı fonksiyonlar çağırıldığında türetilmiş sınıflardan başlanır.” Sadece bu cümleyi bilerek bu konuyu öğrenebilirsiniz.
Umarım yararlı olur,iyi seyirler.. DEVAMINI OKU »


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!