Sql Group By Kullanımı (Ders 13-14)
Tarih: 22 Kasım 2011 Yorum: 7

Merhabalar arkadaşlar,
Uzunca bir aradan sonra tekrar beraberiz.Malum bende öğrenci olduğum için benimde vizelerim vardı ve bu yüzden siteyle fazla ilgilenemedim.Bu derste group by kullanımını anlatmaya çalıştım,bundan sonraki konuda ise yaklaşık 1 saat joinleri anlatmaya çalıştım.Bundan sonra join konusunu da açarak Sql derslerine daha doğrusu siteyle ilgili birçok şeye ara vereceğim.
Yeni başlamış olduğum bir proje bulunmakta.Bu C,C++,C# ile ilgilenen herkesi yakından ilgilendiriyor.Şimdilik ipucu olarak tek diyeceğim şey;çok yakında piyasada hiç olmayan ve herkesin çok şaşıracağı bir eser ile karşınızda olacağım Allah izin verirse.Bu eseri burada paylaştıktan sonra zaten C++ alanında kendinizi bana bırakıp,keyif süreceksiniz diyebilirim ( : DEVAMINI OKU »

Online Otobüs Bileti
Tarih: 7 Kasım 2011 Yorum: 0

Otobüs bileti sektörü hikayemi anlatacağım bu konuda. Üniversitemin son yılında elime bir miktar para geçmişti ve bu parayı bir şekilde bir yerlere yatırmam gerektiğini hissettim. Zaten internet siteleri kurma, satma konularında yaklaşık bi’ 7 senelik tecrübem vardır. Düşünmediğim, araştırmadığım bir sektör kalmadı diyebilirim ( :

En sonunda beraber iş yaptığım arkadaşımla internetten ucuz uçak bileti ve online otobüs bileti sektörüne giriştik. Öncelikle 1 domain belirledik ve onu satın aldık. Ardından bilet satabilmemiz için firmalarla anlaşmak gerekiyordu fakat 1 firma, 70’den fazla otobüs firmaları ile anlaşmış ve size acentalık veriyor. Bizde bu firmanın kurumsal acentası olduk. Böylece bilet satış modülünü de elde etmiş olduk.

Otobüs bileti sitesini yaparken sitemde ücretli olarak sattığım Html/Css/Wordpress bilgileri yeterli oldu. Bu bilgilerle 1 tasarımı öncelikle Html’e döktüm. Ardından Css’e giydirdim ve en son iş olarak da WordPress’e entegre ettim. Firmanın bana verdiği otobüs bileti arama motoru iframe’ini siteye entegre ederek çalışır hale getirdim.

Yaklaşık 4-5 aydır iyi bir şekilde sistem işliyor. Bu sıralar aklımda yeni sektörlerde yok değil ancak yeni bir heyecan için öncelikle bazı işlerin tam olarak oturması gerekiyor.

Bu konuda ders konularından sıyrılıp sizlere 1-2 kendi hayatım hakkında bir şeyler anlatmak istedim ( : Sitenin adresini konunun sonuna yazacağım zaten fakat sizlerden istediğim; siteyi Fb, Twitter, Google+ gibi yerlerde paylaşarak bir nebze de yardımcı olmanız. Ayrıca sitede gördüğünüz eksiklikleri ve önerilerinizi konu altına yazarsanız çok makbule geçer.

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Edirne ve Türkiye’deki tüm illere otobüs bileti satışı yapan sitemiz www.biletliyo.com adresimize hepinizi bekleriz. Biletliyo – Herkes Burada Biletliyo! Biletlerinizi bizim sitemizden almanız dileğiyle ( :

Sql Order By – Case Kullanımı (Ders 12)
Tarih: 3 Kasım 2011 Yorum: 4

Merhabalar arkadaşlar,
Bu dersimizde elimden geldiğince ve dilim döndüğünce case ve order by komutlarının yapısını örneklerle pekitirerek anlatmaya çalıştım.Lafı çok fazla uzatmadan sizleri video ile başbaşa bırakıyorum,iyi seyirler..

DEVAMINI OKU »


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!