findeksnotu.com
Visual Studio 11 Beta – C# Kitap?
Tarih: 12 Mart 2012 Yorum: 31

Merhabalar arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere yakın zaman içerisinde C++ kitabım çıktı.
Şuanda hepsiburada.com sitesinde en çok satan kitaplar arasında ilk sırada.
Her ne kadar daha önce teşekkür etmiş olsam da tekrardan hepinize çok teşekkür ediyorum.

 

Microsoft,Visual Studio’nun 11 Beta’sını yayınladı.
KODLAB Yayınevi tarafından C++’dan sonra şimdi de Visual Studio 11 ve C#’ı anlatan bir kitap yazmam istendi.

Bu kitap için başlı başına bir C# kitabı diyemeyiz,lisedeki okullara ve C#’a yeni başlayacaklara yönelik olacak türden bir kitap.
Kitap tabi ki videolu olacak,hatta şuanda sitedeki Sql derslerini de Sql ile Veritabanı ünitesini daha iyi açıklaması amacıyla ekleyebiliriz.

Kitabın Türkiye’deki diğer C# kitaplarından farkı görselliğin ön planda olacak olmasıdır.
Kitapta 1 tane bile konsol örneği bulunmayacaktır.
%100 görsellik, %100 form ve kontroller üzerinden anlatılacak.
!!! DEVAMINI OKUMALISINIZ !!! ( :  ===>>> DEVAMINI OKU »

Otobüs Bileti
Tarih: 2 Mart 2012 Yorum: 0

Otobüs bileti alımında en uygun seferleri ve firmaları karşılaştırmalı olarak sunan siteler ile ucuz otobüs biletleri alımı daha karlı!

Otogara gitmeden internetten nasıl bilet alınır, online otobüs bileti satın alma veya bilet acentalığı gibi sorular görüyorum. Öncelikle söylemek istediğim; internetten otobüs veya uçak bileti almak istediğiniz zaman girdiğiniz sitelerin güvenilir olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Ucuz otobüs bileti almak, bulmak, sorgulamak, rezervasyon yapmak konulu siteleri gireceğimiz bir proje gereği yoğun olarak son 2-3 aydır araştırıyorum.

Online olarak gerek tren gerek vapur gerek uçak gerek ise otobüs firmaları satışı yapan onlarca site bulunmaktadır. Ancak güvenilir, müşteri hizmeti desteği olan, uygun fiyatlarla satış yapmayı ilke edinmiş siteleri kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. Örneğin Ankara İstanbul otobüs bileti almak istiyorsunuz. Hemen nereden nereye tarih bilgilerini girin ve aramanızı başlatın. Tüm firmalar ve seferler fiyatlara göre listelenecektir.

Firmaların kendi bilet satış sitelerinin dışında bilet alınabilecek şuan da gerçekten kaliteli olan sadece 2 adet site bulunuyor. Şimdilik yeni projemizi bekleyin diyorum yine de sizlere. Yakın zamanda açılacak online bilet satış sitemizle hizmetinizde olacağız. Mersin Vif Turizm biletlerini de www.otobusbileti.com24 üzerinden alabilirsiniz.

En uygun fiyatlarla hem seferleri hem firmalar bilgilerini görerek, fiyat karşılaştırması yapabilecek ve hızlıca satın alma işleminizi yapabileceksiniz. Bu konuda çok yakın süre içerisinde düzenlenecek ve size en uygun bilet satın almanın adresi verilecek, ayrıntılı olarak anlatımı da yapılacaktır.

Daha kaç yer var? Gezip görmeyi, keşfetmeyi seviyorsanız ve daha görmeyi istediğiniz çok nokta varsa dünyada olan yolculuğunuzu henüz tamamlamamışsınız demektir. Seyahat hala hayatınızın bir parçası demektir. Özellikle seyahat çok sık ve çok farklı noktalara seyahat etmeyi seviyorsanız havayolu yolculuğu sizin için vazgeçilmezdir. Günümüzün gelişen dünyasında havayolu seyahati oldukça basit hale geliyor. İnsanlar zorluk çekmeden havayolu ile seyahat edebilme imkanı buluyor.

Günümüzün hızlı yaşayan dünyasında insanların en çok tasarruf sağlamak istediği iki nokta zamanları ve paralarıdır. Yıl içerisinde birçok kez tekrar ettiğimiz uçuşlar ise bu konuda bize engel olabiliyor. Eğer sıklıkla havayolu kullanan biriyseniz siz de biliyorsunuzdur ki, bazen bir yolculuk için saatlerce ucuz uçak bileti aramanız gerekebilir. Bu noktada bizler için tikobilet.com ile tanışma vakti gelmiş demektir.

Her köşesi ayrı güzellikte olan İstanbul’un gürültülü yaşantısından bir an olsun uzaklaşmak istiyorsanız şirin ve nezih ilçesi Beykoz size yetecektir. İçerisinde barındırdığı güzellikler ile huzur veren ilçe minik kaçamaklar için biçilmiş kaftandır. Rotanızı ilk önce tarihi mekânlara çevirerek her karışını keşfedebilirsiniz. İçinde barındırdığı saklı cennetler olan polenezköy gibi yeşil alanlarda huzur dolu saatler yaşayarak, kendinize yolculuğa çıkarsınız. Öncelikle Hidiv Kasrı’na giderek mekânın mimari inceliklerini gördükten sonra rotanızı bir başka tarihi mekân olan Yoros Kalesi’ne çevirebilirsiniz. Buraya gelmişken Anadolu Hisarı Müzesi’ne de uğramadan geçilmez. Daha sonra Fransızlar tarafından yapılan, Osmanlı’dan kalma Anadolu Feneri’ne doğru çıkabilirsiniz. Fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin istediği pozu yakalayabileceği mekânlar olan tarihi yerlerde kendinizi mutlu hissedeceksinizdir. Hafta sonu dinlenebileceğiniz yerlerin başında Otağtepe gelir. İstanbul’un sahip olduğu tüm güzellikleri size sunan mekânda eğlenceli ve keyifli hafta sonu geçirebilirsiniz. Birbirinden lezzetli balık ve deniz ürünlerini yiyebileceğiniz temiz lokantalarda tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Cennetten bir bahçe sanacağınız Çubuklu Korusu’nda renklerin uyumu sizi mest edecektir.  En çok ziyaretçi alan yerlerden diğeri Yuşa Tepesi’dir. Mavi ve yeşilin ahenkli uyumu ile İstanbul’a farklı açıdan bakabilme imkânı elde edersiniz.  Doğadan kopamayanlar için Beykoz korusunda günün istediğiniz saati yürüyüş yapabilirsiniz.  Tarih kokan ve kendinize dinlenme fırsatı sunacağınız bu cennetten köşeye gitmek, şahane dakikalar geçirmek için biletlerinizi internet sitemizden alabilirsiniz.


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!