C++ Dersleri – 14 – C++ Örnekleri

C++ dersleri videolu anlatımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bu görsel dersimizde yeni konu işlemeyeceğiz arkadaşlar.Şu ana kadar gördüğümüz C++’a giriş,veri tipleri,yorum satırları,bool ifadesi,if else kullanımı ve kavramı,operatörler,switch case yapısı kullanımı ve kavramı,while döngüsü,do while döngüsü,for döngüsü,break ve continue ifadelerini kapsayan toplam 20 adet ayrıntılı sorular çözeceğim.

Bu soruların mantığını anlamanız durumunda şuana kadar işlenilen 13 dersin mantığını başlangıç için anlamışsınız diyebiliriz.Bu videoda olan C++ örneklerinin hepsi alıntıdır bunuda bildirmek isterim.

İşte Şuana kadar işlenilen derslerden C++ Örnekleri

 

One thought on “C++ Dersleri – 14 – C++ Örnekleri

 1. @ahmet ; şuan hali hazırda 3-4 video daha var çektiğim.Ardından dediğiniz gibi yapıp yazı fontlarını büyültürüm hocam.
  Sizde program kodlarında yazı fontunu büyültmek istiyorsanız;Araçlar – Editör Ayarları – Görünüm kısmından yazı boyutunuzu ayarlayabilirsiniz..

 2. Muhammed Mastar emeğini paylaştığın için teşekkür ederiz, Allah razı olsun. Ben visual basic te iyiyim ancak c++ de öğrenmek gerekiyordu. Videoların çok yardımcı oluyor.

 3. Ses çok geriden geliyo mesela ekran soru 5 e geçti ses daha soru 4 ü açıklıyo hemde başlarını.

  1. İlk 25 video falan öyle oldu maalesef hocam,sonraki videolarda düzelttim o sorunu,C# dersleri videolu anlatım konularında da sorun olmayacaktır..

 4. Hocam çok teşekkürler sayende c++ dilinin en önemli püf noktalarına kadar öğreniyorum.Özellikle bu örnekler isimli video’da.Mesela continue-break deyimlerinin cout <<'tan önce gelirse neler olacağını,sonra gelirse neler değişeceğini bilmiş oluyorum.Allah razı olsun.

 5. Merhaba ben
  Girilen bir sayı tabanındaki sayının başka bir sayı tabanına çevrilmesini nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz? çook acil

 6. 12. Soruda 7.Satırda “cout << sayi;" ifadesi var fakat ondan önce sayıya değer atanmamış hata olmaz mı yanlış mı biliyorum?

 7. Hocam return 0 deyince benim program kapanıyor. Bunun sebebi nedir? (visual studio 2012 yüklü)

 8. C++ builder 6 programında pizza sipariş (ısmarlama) programı yazmam lazım mezun olabilmem için 🙁 yardımcı olabilirseniz sevinirim

 9. S.A. Hocam,
  14.videonuzda 2. 10 sorunun 3.’sü (yani 13. soru)
  videonun 6.29 ile 6.50 saniyeleri arasındaki bölüm.
  Aşağıda yazan formülü kendim çalıştırıldığımda ekrana 1,2,3…8,9,10 çıkmaktadır. Ancak siz sorunun cevabında 0,1,2,…..8,9,10,11 olarak işaretlediniz. Burada benim kaçırdığım bir detay mı var acaba? Sizden bilgi rica ederim.

  #include
  using namespace std;
  int i;
  int main() {
  for(i=1;i<=10;i++)
  cout<<i<>i ;
  }

 10. bir önceki mesajımda formulü hatalı göndermişim doğrusu aşağıdaki gibidir;

  #include
  using namespace std;
  int i;
  int main() {
  for(i=1;i<=10;i++)
  cout<<i<> i ;
  }

 11. Hata benden değilmiş; for’dan sonraki satır nedense buraya mesajı yazılırken doğru yazılıyor ancak gönderince kendiliğinden bozuluyor.

  cout<<i<> i ;
  }

  formülü denerken for’dan sonraki satıra yukarıyı kopyalamanızı rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir