C++ Dersleri – 14 – C++ Örnekleri

C++ dersleri videolu anlatımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bu görsel dersimizde yeni konu iÅŸlemeyeceÄŸiz arkadaÅŸlar.Åžu ana kadar gördüğümüz C++’a giriÅŸ,veri tipleri,yorum satırları,bool ifadesi,if else kullanımı ve kavramı,operatörler,switch case yapısı kullanımı ve kavramı,while döngüsü,do while döngüsü,for döngüsü,break ve continue ifadelerini kapsayan toplam 20 adet ayrıntılı sorular çözeceÄŸim.

Bu soruların mantığını anlamanız durumunda şuana kadar işlenilen 13 dersin mantığını başlangıç için anlamışsınız diyebiliriz.Bu videoda olan C++ örneklerinin hepsi alıntıdır bunuda bildirmek isterim.

İşte Şuana kadar işlenilen derslerden C++ Örnekleri

 

One thought on “C++ Dersleri – 14 – C++ Örnekleri

 1. HOCAM YAZI FONLARINI BÄ°RAZ DAHA BÃœYÃœTSENÄ°Z DAHA Ä°YÄ° OLURDU..

 2. @ahmet ; şuan hali hazırda 3-4 video daha var çektiğim.Ardından dediğiniz gibi yapıp yazı fontlarını büyültürüm hocam.
  Sizde program kodlarında yazı fontunu büyültmek istiyorsanız;Araçlar – Editör Ayarları – Görünüm kısmından yazı boyutunuzu ayarlayabilirsiniz..

 3. Muhammed Mastar emeğini paylaştığın için teşekkür ederiz, Allah razı olsun. Ben visual basic te iyiyim ancak c++ de öğrenmek gerekiyordu. Videoların çok yardımcı oluyor.

 4. Ses çok geriden geliyo mesela ekran soru 5 e geçti ses daha soru 4 ü açıklıyo hemde başlarını.

  1. İlk 25 video falan öyle oldu maalesef hocam,sonraki videolarda düzelttim o sorunu,C# dersleri videolu anlatım konularında da sorun olmayacaktır..

 5. Hocam çok teÅŸekkürler sayende c++ dilinin en önemli püf noktalarına kadar öğreniyorum.Özellikle bu örnekler isimli video’da.Mesela continue-break deyimlerinin cout <<'tan önce gelirse neler olacağını,sonra gelirse neler deÄŸiÅŸeceÄŸini bilmiÅŸ oluyorum.Allah razı olsun.

 6. Merhaba ben
  Girilen bir sayı tabanındaki sayının başka bir sayı tabanına çevrilmesini nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz? çook acil

 7. hocam lütfen yardım et nasıl oyun yapcıaz

  oyun haritası felan nasıl yapcıaz yardım

 8. 12. Soruda 7.Satırda “cout << sayi;" ifadesi var fakat ondan önce sayıya deÄŸer atanmamış hata olmaz mı yanlış mı biliyorum?

 9. Hocam return 0 deyince benim program kapanıyor. Bunun sebebi nedir? (visual studio 2012 yüklü)

 10. C++ builder 6 programında pizza sipariÅŸ (ısmarlama) programı yazmam lazım mezun olabilmem için 🙁 yardımcı olabilirseniz sevinirim

 11. S.A. Hocam,
  14.videonuzda 2. 10 sorunun 3.’sü (yani 13. soru)
  videonun 6.29 ile 6.50 saniyeleri arasındaki bölüm.
  AÅŸağıda yazan formülü kendim çalıştırıldığımda ekrana 1,2,3…8,9,10 çıkmaktadır. Ancak siz sorunun cevabında 0,1,2,…..8,9,10,11 olarak iÅŸaretlediniz. Burada benim kaçırdığım bir detay mı var acaba? Sizden bilgi rica ederim.

  #include
  using namespace std;
  int i;
  int main() {
  for(i=1;i<=10;i++)
  cout<<i<>i ;
  }

 12. bir önceki mesajımda formulü hatalı göndermişim doğrusu aşağıdaki gibidir;

  #include
  using namespace std;
  int i;
  int main() {
  for(i=1;i<=10;i++)
  cout<<i<> i ;
  }

 13. Hata benden deÄŸilmiÅŸ; for’dan sonraki satır nedense buraya mesajı yazılırken doÄŸru yazılıyor ancak gönderince kendiliÄŸinden bozuluyor.

  cout<<i<> i ;
  }

  formülü denerken for’dan sonraki satıra yukarıyı kopyalamanızı rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.