C++ Dersleri 19 – C++ Struct Kullanımı (C++ Yapılar)

Merhabalar arkadaÅŸlar.
C++ dersleri videolu anlatım derslerimize C++ struct (yapılar) konusu ile devam ediyoruz.Bu konu ile C++ yapısal programlama konularını bitirip Nesneye yönelik programlamaya geçeceğiz.
C++ class yapısına çok benzeyen structların şimdilik mantığını anlamanız yeterlidir.Çünkü ilerleyen videolarda class yani C++ sınıf yapısına girdiğimizde struct konusu çok daha rahat aklınıza oturacaktır.

Yararlı olması dileğiyle..

C++ Struct Kullanımı & C++ Struct Örnekleri

 

One thought on “C++ Dersleri 19 – C++ Struct Kullanımı (C++ Yapılar)

  1. diziler ne zaman fonksiyonların parametresi olarak kullanılır? yardımcı olursanız sevinirim.

  2. main içinde bir dizi tanımlanıp bunu fonksiyonu gönderme ihtiyacı hissediyorsan
    örrn;
    int topla (int a[]); gibi bi tanımlamada maindeki değerler fonksiyona dizi sayesinde atılmış olur.Umarım cevap niteliği taşımıştır

  3. hocam şimdi union da dediniz ki en çok hangisi alan kapsıyorsa o kadar yer ayırır dediniz.son yaptığınız örnekte char[25] vardı bu 50 bayt kadar yer ayırır.int 4 bayt onu yazdı ve ali sonmez bunlar karakter olarak yer ayırır her karakter ali sonmez toplamda 50 baytı geçmez o zaman niye hepsini yazmadıda sadece int yazdı? yada char diye tanımladıklarımızı 2 bayt diye kabul ediyo int 4 bayt olunca int kadar mı yer ayırıyo

  4. Hocam Allah senden bir değil bin kere razı olsun.Allah gönlüne göre versin.Her daim hak yolda ol inşallah.Çok güzel işler yapıyorsunuz.C# structlar aradım hiç bir yerde bilen var bilmeyen var adam gibi anlatayım diyen yok.C++ Olmasına rağmen sizin bu videonuzdan öğreniyorum.Çok çok sağolun.

  5. hocam algoritmadan kaldım çok umutsuzum mükemmel anlatıyorsunuz hocalar halt etmiş valla ama bende iş yok

  6. çok teşekkür ediyorum:)hocalarım bile bu kadar güzel anlatamıyolar gerçekten emegine saglık:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.