C++ Dersleri 26 – C++ Fonksiyonlardan Nesne Döndürmek

Merhabalar arkadaşlar.Bir önceki derste nesne atamak ve fonksiyonlara nesne aktarmak konusunu görmüştük.Aynı konuya devam ediyoruz.Sıra fonksiyonlardan nesne döndürmekte.Diğer 2 konu gibi bu da çok basit bir konu diyebiliriz.Konu ile ilgili açıklayıcı olduğunu düşündüğüm 2 tane örnek çözdüm.Umarım faydalı olur.Bir sonraki dersimizde arkadaş fonksiyonları göreceğiz.

Ä°yi seyirler.

C++ Fonksiyonlardan Nesne Döndürmek

 

One thought on “C++ Dersleri 26 – C++ Fonksiyonlardan Nesne Döndürmek

 1. öncelikle hocam sizi çok tebrik ediyorum gerçekten çok büyük bir iş çıkarmıssınız bu kadar düzenli ve güzel videolar hic bi yerde yok gerçekten Allah razı olsun bizim gibi bu işe yeni başlayanların duasını çok alıcaksınız.

  ayrıca söylemek istedigim hocam simdi üniversiteleder genelde deitel &deitelin kitabı okutuluo konulara buna baglı olarak işlenio ve ben burda baktıgımda hocam heralde C++ file processing konusu eksik ama türkce olarak dosya işleme ekleme silme konusudur acaba burda adımı degisik yoksa tam olarak ben mi göremedim ?
  teÅŸekkürler …

 2. @Lokman Ceylan; değerli yorumun için teşekkürler,güzel düşüncelerin beni çok mutlu etti açıkcası..

  Konu sıralaması konusuna gelince ise;benim elimde de deitel bulunmakta ama konuları deitele göre işlemiyorum.
  Ama konular arasında kopukluk olmayacak emin olabilirsiniz..

  İyi çalışmalar ( :

 3. Hocam bende yeri burasımı bilmiyorum ama bişe sormak istiyorum pow ile üstel alıyoruz tmm pozitif üstelleri alıyorum sorun yok ama negatif üste oldumu 1e-006 gibi bişey çıkartıyr bana bunun bir çözümü varmıdır acaba ?

 4. @serdar; bir hata yok. Negatifin üstünü aldığınızda 1 bölü bişey şeklinde yazdığı için öyle bir sonuç çıkıyor.O da doğru bir ifade.İçiniz rahat olsun yanlış yapmıyorsunuz yani..

 5. hocam tamam ama onu uzun şekilde yazdırmak istiyorum mesela nasıl yapabilirim ? yani virgüllü olarak pozitif olduğunda cout.precision(10); gibi bir kod kullanıyorum pozitifte istediğim uzunluğu alabiliyorum ama negatifte aynı uzunluğu alamıyorum. Fizik problem çözümleri için özellikle math kütüphanesinide anlamaya çalışıyorum işte. Bide bazı videolarda ses problemi var sanki az geliyor onada bi çözüm iyi olur gibi.

 6. @Serdar;negatif olduğu zaman eğer uzun bir değerse mecburi olarak bizim insiyatifimizde olmadan program o şekilde bir çıktı üretiyor,o konuda yapacak birşey yok maalesef.
  Ses olayı konusunda ise;mikrofonumu değiştim,alışma aşamasındayım o yüzden olabilir ( :

 7. merhaba öncelikle böyle faydalı bir bilgi paylaşım ortamı yarattığın için tebrik ediyorum. sonrasında ise 2. örnekte neden void ata(char *str) olarak tanımladık yıldızın espirisi nedir orda?
  şimdiden çok teşekkürederim

 8. Hocam öncelikle çok teşekkürler.Fakat neden string yerine char tanımlıyorsunuz onu anlamadım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.