C++ Dersleri 36 – C++ Kalıtım’a Giriş

Merhabalar arkadaşlar.
Konu ile ilgili bilgiler vermeden önce sitenin genel yapısı ile ilgili 1-2 şey söylemek istiyorum.

1 – ) Birçok arkadaş videoların ortalarına doğru görüntü ve ses arasında 1-2 saniyelik bir tutarsızlık olduğunu söylüyorlardı.Bundan sonra böyle bir sorun olmayacak inşallah,sorun düzeltilmiştir.

2 – ) Sitenin sağ tarafındaki “Kayıt Ol” kısmına mailinizi yazdığınızda siteye açılan her konu anında mailinize email olarak gelecektir.Böylece dersten geri kalma gibi bir durum oluşmayacaktır sizler için.

C++ Kalıtım (Miras) konumuza dönelim.
C++’ın daha doğrusu nesneye yönelik programlamanın en önemli konularından birisi olan Kalıtım konusuna bu derste yavaştan bir giriş yaptık.Bilmediğimiz bazı şeyler hakkında açıklamalar yaptım ve mantığı anlatmaya çalıştım.

Umarım yararlı olur,iyi seyirler.

C++ Kalıtım (Miras)

 

One thought on “C++ Dersleri 36 – C++ Kalıtım’a Giriş

 1. muhammed hocam cuma günü c++ sınavım var,kalıtım konusundaki videoların devamını ne zaman yüklersiniz?

 2. @softasofta; Ders 37-38-39 eklendi.
  Umarım yararlı olur,sınavınızda başarılar ( :

 3. muhammed arkadaşım öncelikle cok güzel ve başarılı bir çalışma yapmışsın.Emeğin takdir ediyorum.Üniversitelerdeki bircok öğretim görevlisi ve profesörden daha güzel tane tane anlatıyosun bütün konuları ve kitapları güzel sade anlatımlarla açıklamışsın.
  benım bir sorun olucak bu video da temel sınıf türetilmiş sınıf anlatıylıyor. videoda dakika olarak 6:20 ve 7:30 arasındaki kısmı burdan bir daha acıklayabilirmisin ?

  1. Öncelikle yorumun için teşekkürler.

   O kısımdaki olayın özü şu; erişim türü public ise temel sınıftaki public elemanlar türetilmiş sınıf içinde public kalıyor.
   Erişim türü private ise temel sınıftaki public elemanlar türetilmiş sınıf içinde private oluyor.

   Yani:
   erişim public olunca = > public,public kalıyor.
   erişim türü private olunca = > public,private oluyor.

 4. video anlatım konuların cok ıyi..video kaydederken ugultular var ve rahatsız edıyor ınsnaın vıdeo kapatmak gelıyor ınsandan…tavsiyem camtasia studio 7 ve ya 6 ındırım onunla vıdeo hazırlarsanız daha ıyı vıdeo olcagını dusunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir