C++ Dersleri 37 – C++ Kalıtım’a Giriş Örnekleri - MuhammedMastar.com

C++ Dersleri 37 – C++ Kalıtım’a Giriş Örnekleri

Tarih: 25 Mayıs 2011 Yorum: 4

Merhabalar arkadaşlar.
Bu videoda bir önceki derste işlediğimiz konu ile ilgili örnekler bulunmakta.Videoda da söylemiştim,”C++ Kalıtım” konusu uzun bir konu.Bu yüzden her videoyu kısım kısım ayrı konular halinde açacağım.Böylece videoları izlerken sıkılmadan daha rahat bir şekilde izleyebileceksiniz.Ancak bu konuda 2 video var.İlkinde genel konu ile ilgili örnekler var.İkinci videoda ise public ve private yapısının iyice anlaşılması için 1 örnek daha var.
Yararlı olması dileğiyle..C++ Kalıtım Örnekleri 1.Kısım

C++ Kalıtım Örnekleri 2.Kısım

Yazar: admin (144 Posts)


Etiketler:4 Yorum var:

Avatar

ahmet dedi ki..

hocam, turetilmis sinifa erisim i niye private yapiyoruzki? private yapinca erisemiyoruz turetilmis sinif nesne ile. bize bu private erisim ile turetme ne kazandiriyor, tam anlayamadim.

28/09/2011 20:51

Avatar

hatice dedi ki..

c şarptaki nesne kalıtım kavramınıda açıklasanız çok sevinirim..

26/02/2012 16:49

Avatar

ozcan dedi ki..

ahmet;
turetilmis sınıfı private yapınca temel sınıfa direkt erisim olmaz, dolaylı erisim olur. private turetilmis sınıfın icine gomecegin bi fonksiyonla erisimi dolaylı olarak yapabilirsin. hocam anlatmıs bunu videoda.
muhammed hoca bir temel sınıf olsun , sen turetilmis private sınıf oldugunu dusun. sen direkt olarak muhammed hocanın bilgilerine erisimezsin ve bilgilerini degistiremezsin. ama kendi sınıfında yer alan bi fonksiyon ile dolaylı erisebiirsin ki suan oyle yapıosun. suan bu site uzerinden muhammed hocanın bilgilerine erisiyosun.
umarın iyi bir ornekleme olmustur

09/08/2012 13:28

Avatar

aydoga dedi ki..

Merhaba

Ders anlatımınız çok net ve anlaşılır. Emeğinizden dolayı çok teşekkür ederim.

12/06/2016 16:13


Yorum Yap:


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!