C++ Dersleri 37 – C++ Kalıtım’a GiriÅŸ Örnekleri

Merhabalar arkadaÅŸlar.
Bu videoda bir önceki derste iÅŸlediÄŸimiz konu ile ilgili örnekler bulunmakta.Videoda da söylemiÅŸtim,”C++ Kalıtım” konusu uzun bir konu.Bu yüzden her videoyu kısım kısım ayrı konular halinde açacağım.Böylece videoları izlerken sıkılmadan daha rahat bir ÅŸekilde izleyebileceksiniz.Ancak bu konuda 2 video var.Ä°lkinde genel konu ile ilgili örnekler var.Ä°kinci videoda ise public ve private yapısının iyice anlaşılması için 1 örnek daha var.
Yararlı olması dileğiyle..C++ Kalıtım Örnekleri 1.Kısım

C++ Kalıtım Örnekleri 2.Kısım

One thought on “C++ Dersleri 37 – C++ Kalıtım’a GiriÅŸ Örnekleri

 1. hocam, turetilmis sinifa erisim i niye private yapiyoruzki? private yapinca erisemiyoruz turetilmis sinif nesne ile. bize bu private erisim ile turetme ne kazandiriyor, tam anlayamadim.

 2. c şarptaki nesne kalıtım kavramınıda açıklasanız çok sevinirim..

 3. ahmet;
  turetilmis sınıfı private yapınca temel sınıfa direkt erisim olmaz, dolaylı erisim olur. private turetilmis sınıfın icine gomecegin bi fonksiyonla erisimi dolaylı olarak yapabilirsin. hocam anlatmıs bunu videoda.
  muhammed hoca bir temel sınıf olsun , sen turetilmis private sınıf oldugunu dusun. sen direkt olarak muhammed hocanın bilgilerine erisimezsin ve bilgilerini degistiremezsin. ama kendi sınıfında yer alan bi fonksiyon ile dolaylı erisebiirsin ki suan oyle yapıosun. suan bu site uzerinden muhammed hocanın bilgilerine erisiyosun.
  umarın iyi bir ornekleme olmustur

 4. Merhaba

  Ders anlatımınız çok net ve anlaşılır. Emeğinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.