Html dersleri videolu anlatım eğitim seti sayfasında Html ile alakalı tüm bilgilere erişebilir ve örneklerle pekiştirebilirsiniz.

Html – Css ikilisi arasında Anahtar – Kilit ilişkisi bulunmaktadır. Sadece Html derslerini izleyip, öğrenip, uyguladığınız zaman yapabilecekleriniz kısıtlı olacaktır. Bu nedenle bu derslerin ardından Css Dersleri sayfasından Css videolu eğitim setini de öğrenmenizi tavsiye ederim.

1- Html’e Giriş
2- Html Etiketleri
3
– Html Etiketlerinden Html, Head, Body ve Title
4- Html’de Renkler 
5-6-7-8-9- Html’de Önemli Etiketler
10-11-12-13- Html’de Listeleme, Resimler ve Linkler
14-15-16-17- Html’de Tablolar, Formlar, Meta ve Özel Karakterler
18-19-20-21- Html Örnekleri
22- Kod Hatası Bulma ve Son Söz

NOT: Eğer C#, C++ veya Sql öğrenmek istiyorsanız geç kalmadınız. Bu linklere tıklayarak onları da öğrenebilirsiniz. ( :

One thought on “Html DERSLERİ

 1. öncelikle tüm videolar için teşekkür ederim olabildiğince bilsem de videoları indirip yeni bişeyler öğrenebilirim umuduyla indiriyorum ve arşivime ekliyorum…html içerisinde css e giriş yapacak mısınız ?

 2. Hocam Html Derslerının Devamını Hemen Eklersenız Sevınırım VE CSS JAVASCRIPT DERSLERINIDDE SIZDEN BEKLIYORUZ EN INCE AYRINTISINA KADAR..

 3. hocam benim bilgisayar windows 7 home premium ve visual studio programını yaklaşık 6 farklı yerden yüklememe rağmen hata veriyor.Visual studio linki atabilir misiniz?

 4. Öncelikle hocam dilinize ve bilginize sağlık benve arkadaşlarımın adına tekrar teşekkür edrim ; bende sizi kesintisiz takip edenlerdenim arayı çok açıyorsunuz, özletiyorsunuz, kendinizi 🙂 yeni derslerinizi dört gözle bekliyorum. müsayit bir zamanınızda; C# ile SQL Bağlantısından bahsedermisiniz? ve Web konusunda biraz daha detaya girebilirmiyiz, mesela kutucuklar olmalı,tıklayınca listeler açılmalı ve listeden herhangi birşeyi seçince ilgili bölüm açılmalı en sondada web siteme bunu nasıl uygulaya bilirim (FTP) gibi. şimdiden teşşekür eder iyi çalışmalar dilerim.

 5. Merhabalar Hocam. C sharp gormeden HTML ogrenmek mumkun mu? ve ne kadar dogru?Saygilar.

 6. Hocam iyi günler nasılsınız ?Hocam size birşey sorabilir miyim ? Bir arkadaşın projesi vardı ben de yardım edeyim dedim bana düşen görev;hangi marka model ipcam olursa olsun herhangi bir ip cam cihazı modeme bağlayacağız.
  web sayfasına da media player yada java scriptine, (java olursa daha makbül olur) örneğin cihazın ip-port bilgilerini “192.168.2.1:80” yazınca görüntüyü okuya bilsin. http://www.deneme.com/ipcam.php e giriş yapınca görüntü açılsın İnternetten araştırdım ama çok da birşey anlayamadım sizin bu konu hakkında bir fikriniz var mı projenin veri tabanı falan yapıldı .Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin .

 7. Merhaba hocam ben programcılıga merak saldım fakat nereden başlayacagımı bilmiyorum kimisi c den başla kimisi c++ daha iyi c# daha kolay gibi birçok şeyle karşılaştım ama benim kafamdaki şey web tabanlı bi oyun yazmak bunun için nereden başlamam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekürler.

 8. Merhaba videolar için teşekkür ederim 3 sorum olacak;

  1: sayfada sağdan solda 20 px’i margin ile ayırdıktan sonra kalan alanı 3 eşit bölüme bölmek istiyorum margin değeriyle oynayarak yaklaşık olarak yapıyorum fakat farklı ekran çözünürlüklerine uyumlu olmuyor nasıl halledebilirim ?

  2: Div’a şu kodlar ile border ekledikten sonra tam ortasında da fortawesome ile icon eklemek istiyorum fakat eklediğim ikonu borderin tam ortasına nasıl getirebilirim ?

  border: 5px solid #ADA2EB;
  border-radius: 100%;

  3: Aynı şey yazılar için de geçerli yatay olarak margin auto ile veya text-align:center; ile ortalanıyor fakat dikey olarak boyutları belli bir alanı nasıl ortalayabilirim ?

  Son olarak mobile ve farklı ekran çözünürlüklerinde bozulmanın olmaması için neler’e dikkat etmek gerek bunlarla ilgili bir videonuz veya yazınız olacak mı ?

 9. HTML sayfamda Marquee kullanarak yazı kaydırmak istiyorum. Yanlız bu yazının a.txt dosyasından alınmasını istiyorum. Buraya kadar yaptım. (
  ) bu kodları kullandım. Ancak html sayfamda geçen yazının font boyutunu ve rengini değiştiremiyorum. Bunun yolu var mıdır? Selamlar.

 10. Arkadaşlar html sertifikamla size herşeyi söyleyebilirim bazı şeyler hariç
  çünkü ustası değilim C++ üzerine yoğunlaşıyorum

  stil.css bağlantıyı sağlar arkadaşlar
  arkadaşlar css de yardımcı olabilirim. sitede daha yeniyim 🙂

 11. merhabalar html ile tasarladığım bir siteye bir buton yerleştirmek ve kullanıcı tıkladığında daha önce hazırladığım belgeyi kendi bilgisayarına indirebilsin bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir