Html dersleri videolu anlatım eğitim seti sayfasında Html ile alakalı tüm bilgilere erişebilir ve örneklerle pekiştirebilirsiniz.

Html – Css ikilisi arasında Anahtar – Kilit iliÅŸkisi bulunmaktadır. Sadece Html derslerini izleyip, öğrenip, uyguladığınız zaman yapabilecekleriniz kısıtlı olacaktır. Bu nedenle bu derslerin ardından Css Dersleri sayfasından Css videolu eÄŸitim setini de öğrenmenizi tavsiye ederim.

1- Html’e GiriÅŸ
2- Html Etiketleri
3
- Html Etiketlerinden Html, Head, Body ve Title
4- Html’de Renkler 
5-6-7-8-9- Html’de Önemli Etiketler
10-11-12-13- Html’de Listeleme, Resimler ve Linkler
14-15-16-17- Html’de Tablolar, Formlar, Meta ve Özel Karakterler
18-19-20-21- Html Örnekleri
22- Kod Hatası Bulma ve Son Söz

NOT: Eğer C#, C++ veya Sql öğrenmek istiyorsanız geç kalmadınız. Bu linklere tıklayarak onları da öğrenebilirsiniz. ( :

One thought on “Html DERSLERÄ°

 1. öncelikle tüm videolar için teÅŸekkür ederim olabildiÄŸince bilsem de videoları indirip yeni biÅŸeyler öğrenebilirim umuduyla indiriyorum ve arÅŸivime ekliyorum…html içerisinde css e giriÅŸ yapacak mısınız ?

 2. Hocam Html Derslerının Devamını Hemen Eklersenız Sevınırım VE CSS JAVASCRIPT DERSLERINIDDE SIZDEN BEKLIYORUZ EN INCE AYRINTISINA KADAR..

 3. hocam benim bilgisayar windows 7 home premium ve visual studio programını yaklaşık 6 farklı yerden yüklememe rağmen hata veriyor.Visual studio linki atabilir misiniz?

 4. Öncelikle hocam dilinize ve bilginize saÄŸlık benve arkadaÅŸlarımın adına tekrar teÅŸekkür edrim ; bende sizi kesintisiz takip edenlerdenim arayı çok açıyorsunuz, özletiyorsunuz, kendinizi 🙂 yeni derslerinizi dört gözle bekliyorum. müsayit bir zamanınızda; C# ile SQL BaÄŸlantısından bahsedermisiniz? ve Web konusunda biraz daha detaya girebilirmiyiz, mesela kutucuklar olmalı,tıklayınca listeler açılmalı ve listeden herhangi birÅŸeyi seçince ilgili bölüm açılmalı en sondada web siteme bunu nasıl uygulaya bilirim (FTP) gibi. ÅŸimdiden teÅŸÅŸekür eder iyi çalışmalar dilerim.

 5. hocam teşekkürler anlatımınız çok iyi inşallah dewamı gelir.

 6. Merhabalar Hocam. C sharp gormeden HTML ogrenmek mumkun mu? ve ne kadar dogru?Saygilar.

 7. Hocam iyi günler nasılsınız ?Hocam size birşey sorabilir miyim ? Bir arkadaşın projesi vardı ben de yardım edeyim dedim bana düşen görev;hangi marka model ipcam olursa olsun herhangi bir ip cam cihazı modeme bağlayacağız.
  web sayfasına da media player yada java scriptine, (java olursa daha makbül olur) örneÄŸin cihazın ip-port bilgilerini “192.168.2.1:80” yazınca görüntüyü okuya bilsin. http://www.deneme.com/ipcam.php e giriÅŸ yapınca görüntü açılsın Ä°nternetten araÅŸtırdım ama çok da birÅŸey anlayamadım sizin bu konu hakkında bir fikriniz var mı projenin veri tabanı falan yapıldı .Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin .

 8. Merhaba hocam ben programcılıga merak saldım fakat nereden başlayacagımı bilmiyorum kimisi c den başla kimisi c++ daha iyi c# daha kolay gibi birçok şeyle karşılaştım ama benim kafamdaki şey web tabanlı bi oyun yazmak bunun için nereden başlamam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekürler.

 9. Merhaba videolar için teşekkür ederim 3 sorum olacak;

  1: sayfada saÄŸdan solda 20 px’i margin ile ayırdıktan sonra kalan alanı 3 eÅŸit bölüme bölmek istiyorum margin deÄŸeriyle oynayarak yaklaşık olarak yapıyorum fakat farklı ekran çözünürlüklerine uyumlu olmuyor nasıl halledebilirim ?

  2: Div’a ÅŸu kodlar ile border ekledikten sonra tam ortasında da fortawesome ile icon eklemek istiyorum fakat eklediÄŸim ikonu borderin tam ortasına nasıl getirebilirim ?

  border: 5px solid #ADA2EB;
  border-radius: 100%;

  3: Aynı şey yazılar için de geçerli yatay olarak margin auto ile veya text-align:center; ile ortalanıyor fakat dikey olarak boyutları belli bir alanı nasıl ortalayabilirim ?

  Son olarak mobile ve farklı ekran çözünürlüklerinde bozulmanın olmaması için neler’e dikkat etmek gerek bunlarla ilgili bir videonuz veya yazınız olacak mı ?

 10. HTML sayfamda Marquee kullanarak yazı kaydırmak istiyorum. Yanlız bu yazının a.txt dosyasından alınmasını istiyorum. Buraya kadar yaptım. (
  ) bu kodları kullandım. Ancak html sayfamda geçen yazının font boyutunu ve rengini değiştiremiyorum. Bunun yolu var mıdır? Selamlar.

 11. Arkadaşlar html sertifikamla size herşeyi söyleyebilirim bazı şeyler hariç
  çünkü ustası değilim C++ üzerine yoğunlaşıyorum

  stil.css bağlantıyı sağlar arkadaşlar
  arkadaÅŸlar css de yardımcı olabilirim. sitede daha yeniyim 🙂

 12. merhabalar html ile tasarladığım bir siteye bir buton yerleştirmek ve kullanıcı tıkladığında daha önce hazırladığım belgeyi kendi bilgisayarına indirebilsin bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.