Sql Group By Kullanımı (Ders 13-14) - MuhammedMastar.com

Sql Group By Kullanımı (Ders 13-14)

Tarih: 22 Kasım 2011 Yorum: 7

Merhabalar arkadaşlar,
Uzunca bir aradan sonra tekrar beraberiz.Malum bende öğrenci olduğum için benimde vizelerim vardı ve bu yüzden siteyle fazla ilgilenemedim.Bu derste group by kullanımını anlatmaya çalıştım,bundan sonraki konuda ise yaklaşık 1 saat joinleri anlatmaya çalıştım.Bundan sonra join konusunu da açarak Sql derslerine daha doğrusu siteyle ilgili birçok şeye ara vereceğim.
Yeni başlamış olduğum bir proje bulunmakta.Bu C,C++,C# ile ilgilenen herkesi yakından ilgilendiriyor.Şimdilik ipucu olarak tek diyeceğim şey;çok yakında piyasada hiç olmayan ve herkesin çok şaşıracağı bir eser ile karşınızda olacağım Allah izin verirse.Bu eseri burada paylaştıktan sonra zaten C++ alanında kendinizi bana bırakıp,keyif süreceksiniz diyebilirim ( :

Ayrıca bugüne kadar hep karşılıksız videolar paylaştım.Farkındaysanız sitede 1 tane bile reklam bugüne kadar hiç olmadı.Her ne kadar kendimi başkalarına beğendirmeyi sevmesem de bir arkadaşın ısrarı ile blog ödülleri yarışmasına kaydoldum.Bir beklentim yok açıkcası.Ancak olur da bütün bu emeklerime siz de bir şekilde destek olmak isterseniz sol taraftaki ” oy ver ” linkine tıklayp üye olarak bana oy verebilirsiniz,maksat muhabbet ( :

Ve işte Sql Group by Kullanımı

Kısım 1

Kısım 2

Yazar: admin (144 Posts)


Etiketler:7 Yorum var:

Avatar

ispanyol genç dedi ki..

ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK ÇOK TEŞEKKÜRLER 😉

28/12/2011 20:44

Avatar

Osman Uzel dedi ki..

Maalesef oylama bitti herhalde, “oy ver” linkini bulamadım. Bir daha böyle birşey olursa anasayfaya koyarsın Muhammed hocam… Ben bu derse gelesiye kadar süre bitti sanırım..

Emeğine sağlık, teşekkürler..

01/02/2012 14:56

Avatar

Osman Uzel dedi ki..

Hocam dersi iyi dinlediğimin göstergesi sanırım, kategorilerdeki stok miktarını bulalım örneğinde, sum kullanacağımız yerde, count kullanmışız.

select CategoryID, sum(UnitsInStock) from Products group by CategoryID şeklinde olmalıydı.

bu group by ve sum olayını da anladığıma memnunum. Önümde son 1 saatlik ders kaldı. Devamı olacak mı acaba? diye merak ediyorum şimdiden. ya da c# , sql kitabı da yazmayı düşünüyormusun?

Emeğine sağlık , teşekkürler..

01/02/2012 15:41

Avatar

kandemir dedi ki..

muhammed reis bi kez daha teşekkür ediyorum derslerini devamlılığı dileğiyle saygılar (:

17/02/2012 23:03

Avatar

ökkeş dedi ki..

evet bende diikkat ettim count kullanıldı bende oan şaşırdım ben yeni başlıuorum acab benmi yanlış yapıyorum diye baktım video geri sardımm oynat uğurcumm 😀 baktım stokta birtane 39 görünce oanlık anladım count olmıyacağını yinede ellerine sağlık muhammed hocam ;D

29/02/2012 21:22

Avatar

osman kılıç dedi ki..

Osman Uzel bey doğru demiş orada ufak bir hata yapmışız 🙂

06/08/2013 09:39

Avatar

Muhammet dedi ki..

çok teşşekürler

29/10/2014 23:04


Yorum Yap:


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!