Yeni Sezon BaÅŸlar – C# Form Uygulamaları (Ders 21-22)

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum.Ramazan ayı ile verdiğimiz arayı şuanda geçte olsa bitiriyoruz ve C# derslerine daha eğlenceli ve anlaşılır olacak şekilde devam ediyoruz.

Önceki 20 dersten farkı nedir bu derslerin?
– Videoda da söyledim.Ramazan ayı boyunca yüksek sayıda mail aldım.ÇoÄŸu arkadaÅŸ artık Form üzerinden anlatım istiyordu,çünkü bu ÅŸekilde nette bir kaynak olmadığı söylendi.
Ve bundan sonra derslerimizde windows form uygulamaları yapacağız ve konuları da bu yapının üzerinde anlatacağım.
Bu dersimiz birçok kez yaptığım C# toplama işlemi form örneği.Birçok farklı şekilde C# ile nasıl toplama işlemi yapılır onu anlatmaya çalıştım.Bu ders ile seri bir şekilde ders anlatımlarına devam edeceğiz.

-> Hala siteye kayıt olmayan arkadaşlar,sağ taraftaki Kayıt ol kısmına maillerini yazıp onaylayarak açılan her konudan anında haberdar olabilirler.Ayrıca site açıkken Ctrl D yapmayı unutmayın ( :

C# Toplama İşlemi 1.Kısım

C# Toplama İşlemi 2.Kısım

One thought on “Yeni Sezon BaÅŸlar – C# Form Uygulamaları (Ders 21-22)

 1. hocam bu “bin/debug” klasorunun ıcındekı programım benim bilgisayarımda çalışıyo ama 2 arkadaÅŸa gönderdim onlarda çalışmamış hata vermiÅŸ nedendir acaba ?

 2. Saol allah razı olsun ben siz ara veridÄŸinizde o kadar eÄŸtim seti indirdim hiç biri sizinki gibi anlatamıyor 🙂 Hepsini sildim sizi takip edeceÄŸim

 3. @abdullah;arkadaşında compiler yüklü değildir ama genelde her pc de olur,enteresan ( :

 4. Selamın Aleyküm Hocam Ben Bi 3D Uygulama yaptım bunu c # La Başlatmak istiyorum Ama Butona nasıl böyle bir işlem vereceğim ?/

 5. muhammed bey merhaba

  şimdi bir hafta oldu yazmaya başlayalı sizinle bu C#a başladım. dediğim gibi bir hafta oldu. elektrik mühendisiyim ve 12-13 sene önce sadece üniversitede pascal görmüştük. neyse ben bir program yazdım. 75 tane textbox kullandım. en az 30-40 tane değişkenim oldu. neyse

  bu textboxların 20 kusur tanesine elle veri girmem gerekiyor. bu verileri excelden otomatik alabilirmiyim. bu verilerde hepsi sayı. yani 100000 gibi 15000 gibi bu sayılar toplanıyor çarpılıyor yüzdesi alınıyor bazı şartlar var o şartlara göre işlemler yapılıyor ve en sonda sonuç elde ediliyor.

  şimdi birde bu belli başlı texboxlara veri girmem gerekli dedim ya bu texboxlara veri girmedimmi hata veriyor program. illah ya sıfır yada sayı girmem gerekiyor. bunu nasıl engellerim. yani texboxa nasıl en baştan sıfır atayabilirim.
  eğer mail adresi verirseniz ben size bir hafta önce bilgisayarıma kurduğum c# la yazdığım programıda gönderebilirim.

  yardım ederseniz sevinirim

 6. HOCAM OLAÄžAN ÃœSTÃœ ANLATIYORSUNUZ.BÖYLE SÄ°ZÄ° ANLATIRKEN ÇOK Ä°YÄ° ANLIYORUM .BEN CONSOLE UYGULAMALARINI YAPIYORUM AMA FORM DA BÄ°RAZ PASÄ°F KALIYORUM FORMLARLA Ä°LGÄ°LÄ° BOL BOL ÖRNEKLER ,NESNE ÖZELLÄ°KLERÄ° EVENTS BÖLÃœMÃœ VS. PEK YAPAMIYORUM BU KONULARA DEĞİNÄ°RSENÄ°Z ÇOK SEVÄ°NÄ°RÄ°M.FACEBOOK DAN HABERLEŞİRÄ°Z Ä°NÅžALLAH……….

 7. TextBoxlara veri girilmediğinde hata veriyor,bu sorunu nasıl gideririm? yardımcı olabilir misiniz?

 8. Hocam elinize sağlık. Çok kısa sürede bu dersinize kadar c# derslerini takip ettim. Kendimde Microsoft Visual C Sharp 2010 üzerinden uygulamaları sizle eş zamanlı yapmaya gayret ettim. Sadece 1 ders kaldı izlemediğim. Bitmesi beni üzüyor. Lost İzlerken , yeni bölümü beklerdim, işte aynı iştiyakla sizin dersinizin yenisi bekliyorum.
  Bu arada, exe. dosyasının baÅŸka birinin bilgisayarında çalışması için, M.V.C # 2010 programının o arkadaşınızda da yüklü olması lazım. Farklı bir yöntem olarak, yaptığınız programı “publish” edebilirsin. Program ekle/kaldır’dan yüklenen diÄŸer programlar gibi setup dosyasıyla beraber arkadaşına veya tüm insanlığın kullanımına programını sunabilirsin.

 9. Selam Muhammed hocam acaba bu C# derslerin devamı gelcek midir ki? Ve aynı zamanda SQL Server ile iligili videoların devamınıda istiyoruz. Hocam anlatımınız gayet sade ve anlaşılır olması tercih sebebimiz oldugundan ne olursunuz bu derslerin devamını en kısa zamada bizlere tekrar kavuşturmanızı diliyoruz.

 10. Öncelikle faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler sayenizde c# nedir döngüler ne işe yarar bunlarda baya temel yaptım fakat FORM ANLATIMLARINIZ Idevam ettirmediğiniz için çok üzüldüm inşallah kısa zamanda tekrar devam edersiniz teşekkürler

 11. Hocam form derslerine devam edin yoksa sınıfta kalıcaz valla hocalar anlatamıyo

 12. bana toolstrip ve statusstrip ile ilgili çok acil birer tane soru söylermisiniz?

 13. Form Derslerine Devam Ediniz Lütfen En Azından Devam Edilcekmi
  Edilmicekmi Bunun Bilgisini Veriniz… ???

 14. slm muhammed hocam size teÅŸekkür ederim beni consol uygulamalarında geliÅŸtirdiniz sizin sayenizde form özellikleri çok basit geliyor bana derslerinizin devamını bekliyoruz…

 15. Muhammed bey merhabalar,

  benim iki integer değişkenim var. bunları initialize component() ten sonra tanımlıyorum. bu iki sayı textbox1 ve textbox2 ye girilen sayılar. bunun böyle olduğunu buton1 in click olayında tanımlıyorum. şimdi buton1 bu iki sayıyı toplayıp messagebox ta sonucunu gösteriyor. buton2 ise bu iki sayıyı çarpıp messagebox ta gösteriyor. fakat asıl çözemediğim kısım şu ki; bu iki sayının textbox1 ve textbox2 ye girilen sayılar olduğunu buton2 nin click olayında tanımlamıyorum ve buton2 sıfır değerini döndürüyor. hangi kodu çalıştırırsam çalıştırayım sayıların textboxlara girilen değerler olduğunu nasıl sağlayabilirim?

 16. Ãœniversitedeki hocamdan daha iyi anlatıyosunuz teÅŸekkür ederim 🙂 form yapısındaki derslerinizin devamını bekliyorum

 17. Çok saolun hocam mantığını burda anladım sizin sayenizde ama su döngüler anladım malesef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.